HABER DETAYI

Mart 6, 2021 3:02 pm

Burdur, Sakarya, Sinop hafta sonu sokağa çıkma yasağı var mı?

Kabine toplantısında alınan kararlara göre düşük ve orta riskli illerde hafta sonu sokağa çıkmak serbest olurken, yüksek ve çok yüksek riskli illerde ise hafta sonu pazar günü sokağa çıkma yasağı geldi. Cumartesi günleri ise tamamen serbest olacak. Peki Burdur, Sakarya, Sinop hafta sonu sokağa çıkmak serbest mi yasak mı?SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI DEVAM EDECEK Mİ?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kademeli normalleşmenin ele alındığı Kabine toplantısı sonrası açıklama yaptı. Erdoğan, "Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması düşük ve orta riskli illerde kalkarken, yüksek ve çok yüksek illerde Pazar günü olarak sürecek" dedi.

BURDUR, SAKARYA, SİNOP HAFTA SONU SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI VAR MI?

Burdur çok yüksek riskli illerimiz arasında yer aldığı için hafta sonu sokağa çıkmak Cumartesi günü serbesttir, Pazar günü ise yasak devam etmektedir. (21:00'a kadar)

Sakarya çok yüksek riskli illerimiz arasında yer aldığı için hafta sonu sokağa çıkmak Cumartesi günü serbesttir, Pazar günü ise yasak devam etmektedir. (21:00'a kadar) 

Sinop çok yüksek riskli illerimiz arasında yer aldığı için hafta sonu sokağa çıkmak Cumartesi günü serbesttir, Pazar günü ise yasak devam etmektedir. (21:00'a kadar)

Burdur : Cumartesi serbest – Pazar yasak devam ediyor.Sakarya : Cumartesi serbest – Pazar yasak devam ediyor.Sinop : Cumartesi serbest – Pazar yasak devam ediyor.(21:00 – 05:00 akşam sokağa çıkma yasağı devam ediyor.)

RİSK DERECESİNE GÖRE HAFTA SONU SOKAĞA ÇIKMA DURUMU

Düşük riskli (Mavi renkli) : Hafta sonu serbest

Orta riskli (Sarı) : Hafta sonu serbest

Yüksek riskli (Turuncu renkli) : Cumartesi serbest, Pazar yasak devam ediyor.

Çok Yüksek riskli (Kırmızı renkli) : Cumartesi serbest, Pazar yasak devam ediyor.

NOT = Buna ek olarak tüm illerde hafta içi ve hafta sonu akşam sokağa çıkma yasağı devam etmektedir. 81 ilde akşam 21:00 – 05:00 arası sokağa çıkma yasağı devam edecektir. Yani aynı şekilde hafta sonları da sokağa çıkmak akşam 9'dan sonra yasak olacak.

65 YAŞ VE ÜZERİ İLE 20 YAŞ ALTI VATANDAŞLAR

Düşük ve orta risk grubunda yer alan şehirlerimizde;65 yaş ve üzeri vatandaşlarımız ile 20 yaş altı genç ve çocukların sokağa çıkma kısıtlaması kaldırılacaktır.Yüksek ve çok yüksek risk grubunda yer alan şehirlerimizde;65 yaş ve üzeri ile 20 yaş altı vatandaşlarımız için getirilen sokağa çıkma süreleri 3 saatten 4 saate yükseltilecek. Buna göre:65 yaş ve üzeri vatandaşlarımız için 10.00-14.00 saatleri arasında sokağa çıkmak serbesttir.20 yaş altı çocuklarımız ve gençlerimiz için de 14.00-18.00 saatleri arasında sokağa çıkmak serbesttir.)

Kaynak: Haberler.Com

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.