HABER DETAYI

Aralık 27, 2020 5:58 am

Ferizli’de gündem yine o arsalar

106 DÖNÜM ARSA 1 MİLYON 21 BİN LİRA
Ferizli Belediyesi'nde son günlerde siyasetin gündemine yeniden yerleşen arsalar 3. Kasım 2014 tarihli Belediye Meclisi kararıyla 17 Kasım 2015 yılında gerçekleştirilen ihaleyle satıldı. İhaleyi belediyenin temizlik işlerini üstlenen Ünpet Akaryakıt ve Temizlik firması kazandı. Arsalardan biri Ağacık Köyü 5 pafta 315 parseldeki 70 dönümlük arsaydı ve 651 milyon liraya satılmıştı. Diğeri ise yine Ağacık Köyü 4-5 pata 260 parselde 36 dönümlük arsaydı ve 370 milyon liraya satılmıştı.

FİRMA SÖZLEŞMESİ BİTTİ, ARSAYI DEVRETTİ
Bu arsalar satışa çıkarıldığı andan itibaren hiç gündemden düşmedi. Temizlik firmasının bu arsaları başkasının adına aldığı ve ilerleyen tarihlerde devredileceği öne sürüldü. 13 ay sonra söz konusu firmanın Ferizli Belediyesi ile sözleşmesi bittikten sonra firma, arsayı F.A isimli şahsa devretti. Ancak bu yine dedikoduları bitirmedi. 2019 yerel seçimlerine doğru Belediye Başkanı Ahmet Soğuk'un muhalifleri aralarında bu konunun da olduğu bir çok konuyla ilgili suç duyurusunda bulundular.

BAKANLIK MÜFETTİŞLERİ DE İNCELEDİ
İddialar İçişleri Bakanlığı müfettişlerince incelendi. Müfettişler bu konuyla ilgili Başkan Ahmet Soğuk hakkında soruşturmaya gerek olmadığını bildirdi. Ferizli aylarca o soruşturma konularını konuştu. Ahmet Soğuk partisi tarafından aday gösterilmedi. Yerine İsmail Gündoğdu aday gösterildi. Ferizli Belediyesi'nde yeni bir dönem başladı ama 2015 Kasım'nda Ferizli Belediyesi'nin sattığı arsalar tekrar gündem oldu.

ARSALAR ŞİMDİ ESKİ BAŞKAN SOĞUK'UN YEĞENİNDE
Bu iki arsa F.A tarafından Ahmet Soğuk'un ağabeyinin kızı G.S'ye satıldı/devredildi. Bu devir işlemi bir anda ilçede yine o arsaları baş gündem konusu yaptı. Herkes bu konuyu konuşurken Söğütlülü N.Y isimli şahıs Sakarya Cumhuriyet Savcılığı'na başvurarak Ferizli Belediyesi'nin 2015 yılında sattığı arsaların ihalesi öncesinde Başkan Ahmet Soğuk'un kendisini arayarak ihalelere girmesini engellemeye çalıştığını öne sürdü ve suç duyurusunda bulundu. Savcılık, Ahmet Soğuk'u ifadeye çağırdı. Soğuk'un ifadeleri ve evrak üzerinde yapılan inceleme sonunda Ahmet Soğuk hakkında kovuşturmaya gerek olmadığı bildirildi.

Kaynak: T54

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.