HABER DETAYI

Kasım 30, 2023 12:59 pm

Fırtına Sakarya’nın Turistik İlçesini Yıktı Geçti

Sakarya'da etkili olan şiddetli fırtına, turistik Sapanca ilçesini adeta yıktı geçti. Fırtına sebebiyle bir ağaç ana yola devrilirken, bir dükkanın tabelası koptu. Rüzgarda birbirine sürtünen elektrik tellerinden çıkan kıvılcım ise saniye saniye görüntülendi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün uyarıları sonrasında Sakarya'da fırtına etkili oldu. Sapanca ilçesinde etkisini gösteren fırtına zarara sebep oldu. Göl Mahallesi Sakarya Caddesi üzerinde yol kenarında bulunan bir ağaç, ana yola devrildi. Devrilen ağaç sebebiyle Sapanca-Adapazarı yolunun tek yönü yaklaşık yarım saat ulaşıma kapandı. Bu esnada yoldan geçen bir motosikletli, ağacın parçalarının vücuduna isabet etmesi sonucu hafif yaralandı.

Durumun haber verilmesi üzerine bölgeye itfaiye ve polis ekipleri sevk edildi. Devrilen ağaç, itfaiye ekiplerince yapılan çalışma neticesinde yoldan kaldırılırken, polis ekipleri ise ulaşımı tek yönlü olarak sağladı.

Öte yandan, ilçe genelindeki birçok çöp kovası şiddetli rüzgarın etkisi ile devrildi. Göl Mahallesi Fevzi Çakmak Caddesi üzerinde bulunan bir kuruyemiş dükkanının şiddetli rüzgara dayanamayan tabelası yerinden koparak parçalandı.

Aynı bölgede birbirine sürtünen elektrik tellerinden çıkan kıvılcımlar, cep telefonu kamerası ile saniye saniye görüntülendi. Ekipler, yaşanan ve yaşanabilecek olumsuzluklara karşı çalışmalarını sürdürüyor.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yaşam

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.