• 0536 912 91 58

HABER DETAYI

Ocak 21, 2022 9:10 pm

Ölmek üzereydi, ambulans şoförünün dikkati sayesinde kurtarıldı Sakarya’da ‘İnsanlık ölmemiş’ dedirten olay…

 Sakarya'nın Akyazı ilçesinde D-140 kara yolunun refüj kısmında yaralı halde kalan ve ölmek üzere olan köpek ambulans şoförünün dikkati sayesinde kurtarıldı.

Olay, Akyazı ilçesi D-140 karayolunda meydana geldi. Kara yolundan geçmekte olan bir ambulans şoförü refüjde yaralı halde yatmakta olan köpeği görerek durumu tanıdığı Ömer Dere isimli vatandaşa bildirdi. Su kanalında yağmur ile kar altında yaklaşık 5 gündür aç, susuz kaldığı tahmin edilen ve ölmek üzere olan köpeğe yardım eli uzandı. Ambulans şoförünün haber verdiği vatandaş, hemen bölgeye giderek durumu Akyazı Belediye ekiplerine bildirdi. Yaralı halde yatan köpeğe Ömer Dere ve belediye ekipleri tarafından yardım eli uzatıldı. 'İnsanlık Ölmemiş' dedirten olay anını ise Dere, saniye saniye kayıt altına aldı.

Köpeğin kurtarıldığı anları sosyal medya hesabından paylaşan Dere, "Akyazı D-140 kara yolu orta refüjde yaklaşık 5 gündür yağmur ve kar altında aç, susuz kımıldamayan yatan köpek artık güvenli ellerde. Bize bu ihbarı yapan değerli ambulans şoförümüze, belediye sağlık işleri müdürü Engin Eroğlu'na ve çalışanlarına, ricamız üzerine yemek tedariki sağlayan beton firması çalışanı arkadaşımıza teşekkür ediyorum" ifadelerine yer verdi.

Bölgede acı içerisinde kıvranan ve kendisine verilen yemekleri köpeğin saniyeler içerisinde bitirdiği anlar dikkatlerden kaçmadı. Yaralı köpek, Akyazı Belediyesi Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi'nde yapılan ilk müdahalesi ve tedavisi sonrasında Sakarya Büyükşehir Belediyesi Barınağı'na gönderildi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Ali Yıldırım

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.