HABER DETAYI

Ocak 13, 2018 11:19 am

Topça Katlı Kavşağı

Topça Katlı Kavşağı

Ulaşımda hayata geçirilecek dev yatırımların tanıtım programında konuşan Başkan Toçoğlu, “Yaklaşık 200 Milyon TL değerinde 12 yeni projemizin başlangıcını yapıyoruz. Şehrimizin doğal yapısına zarar vermeden şehrin trafik akışına yeni bir soluk kazandıracağız.” derken; Bakan Müezzinoğlu ise; “AK Parti hükümetleri doğayı, altyapıyı ve sosyo kültürel değerleri şehirler için her zaman ön planda tutmuştur. Bize düşen şehirleri daha yaşanabilir hale getirmektir” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, ulaşımda hayata geçirilecek 12 yeni projeyi kamuoyuna tanıttı. AKM’de gerçekleştirilen tanıtım programında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şaban Dişli, AK Parti Sakarya Milletvekilleri Prof. Dr. Mustafa İsen, Recep Uncuoğlu, Ali İhsan Yavuz, AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç, SESOB Başkanı Hasan Alişan, SATSO Meclis Başkanı Akgün Altuğ, Ticaret Borsası Başkanı Cevdet Mete, ilçe belediye başkanları, STK Temsilcileri, muhtarlar, Büyükşehir ve SASKİ bürokratları, basın mensupları ve çok sayıda katılımcı yer aldı. Ulaşımda hayata geçirilecek 12 yeni proje katılımcılardan tam not aldı.

Topça Katlı Kavşağı
“Topça Kavşağı’nda belli aralıklarla yığılmalar yaşanıyordu. Hal Kompleksi’nin orada oluşu ve Karasu, Kocaali bölgesine giden araçların oluşturduğu yoğunluk trafiğin sıkışmasına sebebiyet veriyordu. Bakanlığımızla çalışmalar yaptık. Proje çalışmalarını tamamladık. Çok güzel bir köprülü kavşak olacak. Karasu yönünde üstten köprülü geçiş ile yoğun saatlerde ve özellikle turizm döneminde topça kavşağında oluşan trafik sorununa uzun yıllar çözüm sağlamış olacağız.”

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.