TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
1,841 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Sakarya VİB
  • ADRES: İstiklal Mah. Aydın Sok No 1/B Adapazarı-SAKARYA
  • TELEFON: 0850 455 54 54
  • SOSYAL MEDYA:

FİRMA HAKKINDA

S.S. Sakarya VİB Kooperatifi’nin kurulma fikri Sakaryalı halkımızın talebi doğrultusunda 1997 yılının başlarında otobüs sahiplerinin bir araya gelerek ‘Birlikten Güç Doğar’ ilkesinin benimsenmesi ile ortaya çıkmıştır

Uzun ve yorucu mücadeleden sonra 41 araç ve zengin kadrosuyla 27/05/1997 tarihinde S.S. Sakarya VİB Kooperatifi resmi kimliğine kavuşmuş, beş aylık alt yapı ve hazırlık döneminin ardından 29 Ekim 1997 tarihinde seferlerine başlamıştır.
Kooperatifler, statü olarak kar amacı ile kurulmamıştır. Amaç, ortakların hak ve menfaatlerini en iyi şekilde korumak ve geliştirmektir.

Her yönetici ortağı ve çalışanları, sorumluluk bilincinde kooperatifin hak ve menfaatlerini koruyarak birlikte daha iyi daha güzeli bulmak için çalışmaktadır.

Firmamızın kuruluşundan bugüne kadar aldığı mesafe Türkiye genelinde örnek teşkil etmektedir. Çok kısa bir süre içinde bugünkü konumuna gelen firmamız Adapazarı halkına çok şeyler borçludur.

Kaliteli hizmet anlayışı ve güvenilir personeliyle VİB Turizm sizindir…

Misyonumuz
– Saygı ve dürüstlük çerçevesinde müşterilerimizin taleplerini yerine getirmek
– Müşteri ihtiyaçlarını hızlı, etkin, kaliteli çözümlerle karşılamak
– Müşteri memnuniyetinde yarattığımız değeri istikrarlı bir biçimde artırmak
– Çalışanlarımızı işlerinde en yüksek performansı gösterebilmeleri için teşvik etmek
– Hizmet kalitemizi Uluslararası standartlara ulaştırmak

Vizyonumuz
Çağdaş, kalitede öncü ve güvenilir konumunu sürdürerek topluma, çevresine duyarlı, bilime açık, sürekli öğrenen bir örgüt oluşturarak kaliteli bir hizmet anlayışı ve müşteri memnuniyetiyle en çok tercih edilen firma olmak temel hedefimizdir.

 

Filomuz

S.S.37 Nolu Sakarya VİB Kooperatifi, ulaşım sektörü, kara yolu yolcu taşımacılığı hizmetinde bulunmaktadır.

Ülkemizde, Cumhuriyetin kurulmasıyla karayolu ve yolcu taşımacılığı alanında büyük atılım yaşanmıştır. Bu gelişimde hızlı nüfus artışı, hızlı şehirleşme, demiryolu ve deniz taşımacılığının fazla gelişmemiş olmasının payı büyüktür.

1997 yılı sonu itibariyle şehirlerarası yolcu taşımacılığı yapmak üzere, 430 firmaya Bakanlık tarafından D-1 ve D-3 yetki belgesi verilmiştir. Bu firmalarda kayıtlı bulunan 7305 otobüsün kurulu koltuk kapasitesi 330062’dir. Bu otobüslerde 1996 yılı sonu itibariyle 36 milyon yolcu taşınmıştır.
Çok sayıdaki aracın kuşattığı bir yapı içinde çalışmak durumunda olan ulaştırma kooperatifleri, karayolu sisteminin başıboş işleyişine karşı ortaklarını korumak, onların toplumsal ve ekonomik durumlarını ve çalışma koşullarını iyileştirmek amacıyla kurulmuşlardır.
Kooperatiflerin yaklaşık 3’te 2’si son on yıl içinde oluşmuştur. Bu yıllar Türkiye’de karayolu sisteminin öldürücü bir dinamizme ulaştığı ve taşımacılar arası yarışmanın yıkıcı boyutlara eriştiği yılardır. Karayolu yolcu taşımacılığı sektörü, devamlı gelişme içerisinde olan dinamik bir sektör olduğu için yolcu taşımacılığı yapan firmalara talep sürekli artmaktadır. Bu da ülkemizde karayolu yolcu taşımacılığı yapan firmaların sayısını sürekli arttırmaktadır.

S.S. 37 Nolu Sakarya VİB Kooperatifi 27.05.1997 tarihinde 41 araç ve zengin kadrosuyla resmi olarak kurulmuştur. Kurulduğu dönemlerde 80’i bulan üye sayısı şu an 40 kişiden oluşmaktadır. Beş aylık altyapı ve hazırlık döneminin ardından 29 Ekim 1997 tarihinde seferlere başlamıştır. Firma şu an Türkiye çapında birçok ile ulaşıp günlük sefer sayısı 45’i bulmaktadır.

Bu illerinde başında 30 sefer İstanbul, 9 sefer Ankara, 3 sefer Trabzon, 2 sefer İzmir, 1 seferi ile de Antalya gelmektedir. Yaz aylarında bu rakam talepten dolayı 50’yi bulmaktadır.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.